fbpx

Agencja Digital Marketingu

Okres przełomu

Październik tego roku okazał się jednym z najważniejszych miesięcy, nie tylko w polskiej, ale i w globalnej polityce. Wydarzeniem dekady w Polsce były wybory parlamentarne oraz referendum.

Święto demokracji przypadło w niedzielę 15 października. Dwa dni później Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki głosowania do Parlamentu. Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 35,38 proc. głosów, Koalicja Obywatelska 30,7 proc., Trzecia Droga 14,4 proc., Lewica 8,61 proc., Konfederacja 7,16 proc., Bezpartyjni Samorządowcy 1,86 proc., a Polska Jest Jedna 1,63 proc. Frekwencja wyborcza wyniosła, aż 74,38 proc. PiS w wyborach do Sejmu zdobył 7 mln 640 tys. 854 głosów (35,38 proc.), Koalicja Obywatelska 6 mln 629 tys. 402 głosów (30,7 proc.), Trzecia Droga 3 mln 110 tys. 670 głosów (14,4 proc.). Do Sejmu wejdą też Nowa Lewica – 1 mln 859 tys. 018 głosów (8,61 proc.) i Konfederacja, która zdobyła 1 mln 547 tys. 364 głosów (7,16 proc.). Progu wyborczego nie przekroczyli Bezpartyjni Samorządowcy, którzy uzyskali 401 tys. 054 głosy (1,86 proc.) oraz komitet Polska Jest Jedna.

PiS uzyskał 194 mandaty, Koalicja Obywatelska 157, Trzecia Droga 65, Lewica 26, a Konfederacja 18.

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała również o wynikach referendum. Oddano w nim 12 082 588 ważnych głosów, przy frekwencji 40,91 proc. Wyniki referendum nie są więc wiążące, ponieważ nie osiągnięto progu 50 proc. Prawie 95 proc. głosujących, na każde z trzech pytań referendalnych udzieliło negatywnej odpowiedzi.

Osiem dni przed polskimi wyborami, światem wstrząsnęły informacje o ataku na Izrael, kontrolującego Strefę Gazy palestyńskiego Hamasu. Jak podawały agencje informacyjne, 7 października nad ranem, terroryści Hamasu wystrzelili ze Strefy Gazy w kierunku Izraela ok. 3,5 tys. rakiet. W tym samym czasie palestyńskie grupy bojowe przekroczyły granicę z Izraelem i przeprowadziły szturm na posterunki i bazy izraelskiej armii. Po trzech tygodniach walk zginęło przynajmniej 1,3 tys. Izraelczyków. Jak wynika z danych podlegającego Hamasowi ministerstwa zdrowia Gazy, w wyniku kontrofensywy izraelskiej straciło życie ponad 8 tys. mieszkańców Strefy. Hamas i Palestyński Islamski Dżihad przetrzymują ponad 229 zakładników, wśród których są nie tylko żydowscy cywile i żołnierze, a także obywatele innych państw.

Niektórzy eksperci są zdania, że wymknięcie się tego konfliktu spod kontroli może wywołać trzecią wojnę światową.

Dr Janusz Grobicki
Co Founder & Redaktor Naczelny

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów naszego Redaktora zajrzyj na stronę www.nowyswiat24.com.pl
Share the Post:

Related Posts

Sesje fotograficzne dla restauracji

5 Skutecznych Strategii Marketingu Digitalowego dla Hotelu i Restauracji

W dzisiejszym cyfrowym świecie marketing digitalowy stał się kluczowym narzędziem w pozyskiwaniu klientów dla hoteli i restauracji. Skuteczne strategie marketingu digitalowego mogą przyczynić się do zwiększenia widoczności, zaangażowania klientów oraz generowania rezerwacji. Oto pięć skutecznych strategii, które mogą pomóc hotelom i restauracjom osiągnąć sukces w dziedzinie marketingu digitalowego.

Read More
dr Janusz Grobicki

Okres przełomu

Październik tego roku okazał się jednym z najważniejszych miesięcy, nie tylko w polskiej, ale i w globalnej polityce. Wydarzeniem dekady

Read More